Der Spiegel: Gandrīz 200 teātra un kino nozares pārstāvju pieprasa lielāku pieņemšanu sabiedrībā
Savā manifestā 185 aktrises un aktieri, nebināras personas un transpersonas, publisko savu seksuālo identitāti: “Līdz šim mēs nevarējām būt atklāti par savu privāto dzīvi, nebaidoties no sekām profesionālajā dzīvē.”
Gandrīz 200 vācu aktrišu, aktieru, nebināru personu un transpersonu ir pieprasījuši lielāku dažādu seksuālo orientāciju pieņemšanu sabiedrībā un vienlaicīgi vairāk redzamības kino un televīzijā. Kopīgā manifestā grupa pieprasa vairāk dažādības un daudzpusības lomās, dzīvei pietuvinātākus scenārijus un vairāk izdomas, lomas sadalot, kā vēsta izdevums "Süddeutsche Zeitung". Par nebinārām personām dēvē cilvēkus, kas neidentificējas ekskluzīvi kā vīrieši vai sievietes.
185 mākslinieku izdevumā atzīst, ka ir homoseksuāli, biseksuāli, transpersonas, kvīri vai starpdzimuma personas (LGBTQI). Vēl joprojām aktierus un aktrises ar netradicionālu seksuālo orientāciju un/vai identitāti mākslas sfērā marginalizē un dzīvē diskriminē, kā vēsta manifests, kuru atbalsta arī Ulrihs Mates (Ulrich Matthes), Mavī Hērbigere (Mavie Hörbiger), Marks Vaške (Mark Waschke), Marena Kroimane (Maren Kroymann) un Džekijs Švarcs (Jaecki Schwarz): “Līdz šim mēs nevarējām būt atklāti par savu privāto dzīvi, nebaidoties no sekām profesionālajā dzīvē”, tā teikts manifestā.
Karina Hančevska (Karin Hanczewski), kas seriālā “Tatort”, kura darbība norisinās Drēzdenē, attēlo komisāri Karinu Gorniaku, intervijā izdevumam sacīja, ka viņai “vienmēr bijusi utopiska vēlēšanās, ka tad, kad nākšu atklātībā, šim notikumam būs politiska un sabiedriska nozīme”. Visiem kopā kā grupai viņiem beidzot ir iespēja panākt kaut kādas pārmaiņas.
Māksliniekiem ir svarīgi kā minoritātei tapt ieraudzītiem. Iznākšana no skapja ģimenei vai draugu lokam viņiem jau ir aiz muguras, stāsta Godeharts Gīze (Godehard Giese), kas ir tēlojis arī seriālā "Babylon Berlin". “Mēs tomēr neesam publiski pamanāmi saistībā ar savu seksuālo identitāti. Vienmēr tiek pieņemts, ka cilvēki ir “tradicionāli”.” Viņa kolēģis Jonatans Berlins (Jonathan Berlin) ("Die Freibadclique") iznākšanu atklātībā apraksta kā “apliecinājumu mīlestībai uz sevi”. Kā jaunietim viņam pietrūcis citu cilvēku piemēra, “lai ar to tiktu galā brīvāk”.
Vairāki citi aktieri intervijās izdevumam pastāstīja, ka viņi kastingu laikā, televīzijas kanālu redakcijās vai aģentūrās bieži vien tiek brīdināti publiski neafišēt savu seksuālo orientāciju, jo viņus uzreiz pārstās izskatīt heteroseksuālām lomām.
Bailes no karjeras beigām joprojām ir lielas. Mākslinieku grupa vēršas arī pret šo savas mākslas devalvāciju. “Mums nav jābūt tiem, ko tēlojam. Mēs tēlojam, iejūtoties lomās – tas ir mūsu amats”, sacīts manifestā.
Dažādība Vācijā jau ilgu laiku ir realitāte, kurā dzīvo sabiedrība, grupa raksta. Šo daudzveidību ir jāatspoguļo kino un televīzijā. Publika tam ir gatava.
Avots: Der Spiegel - Fast 200 Menschen aus Theater und Film verlangen mehr Anerkennung